Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

JACEK SASIN ZAPEWNIA, ŻE NIE BĘDZIE PROBLEMÓW Z WĘGLEM

Rząd zapewnia, że problemów z węglem nie będzie. Takie deklaracje w piątek z sejmowej mównicy składał premier, a w sobotę w trakcie wizyty w Radzikowie wicepremier i minister aktywów państwowych – Jacek Sasin. Jak mówił rząd chce zaimportować 6.5 miliona ton węgla zmieszanego oraz 4.5 milion ton węgla opałowego – o czym pisze polska agencja prasowa.

JACEK SASIN ZAPEWNIA, ŻE NIE BĘDZIE PROBLEMÓW Z WĘGLEM

Z wypowiedzi wicepremiera Jacka Sasina nadzorującego spółki skarbu państwa wynika, że wydobywany w Polsce węgiel jest obecnie sortowany, co da dodatkowe 3.5 mln ton surowca opałowego dla odbiorców indywidualnych.
Szef MAP miał też potwierdzić, że spółki skarbu państwa sprowadziły dodatkowe 6.5 milionów ton zmieszanego surowca, a kolejne 4.5 miliona ton węgla jest właśnie zamawiane.

DODATEK WĘGLOWY W SENACIE


Sasin potwierdził też pytany przez media o możliwość zwiększenia wydobycia, że kopalnie mają takie możliwości, jednak konieczne są dodatkowe inwestycje na uruchomienie nowych ścian czy złóż.
Zdaniem przedstawicieli rządu to nie brak węgla jest problemem a jego cena. Pomóc mają tu
przepisy o dodatku węglowym, który właśnie trafił senatu, po tym jak w piątek przyjął go sejm. Chodzi o jednorazową wypłatę w wysokości 3 tys. zł dla każdego gospodarstwa domowego, używającego do ogrzewania nieruchomości węgla.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

GOSPODARKA

Senat przyjął dziś (12.01.2022) ustawę budżetową. Parlamentarzyści zabrali pieniądze dla mediów publicznych i zwiększyli o ponad 6 mld zł środki dla Narodowego Funduszu Zdrowia

GPW

Węgla brakuje, a JSW zmniejsza wydobycie. Spada produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. tak wynika z informacji opublikowanych przez spółkę, już po zamknięciu notowań...

CENY

Ile teraz kosztuje tona węgla? Wiceminister Karol Rabenda twierdzi, że o połowę mniej, niż latem.

%d bloggers like this: