Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

JACEK KURSKI ZAROBI 1.3 MLN ZŁ ROCZNIE. PREZES NBP WYSYŁA KURSKIEGO DO WASZYNGTONU

Jacek Kurski zarobi 1.3 mln zł rocznie – dzięki nowej posadzie. Jako zastępcę dyrektora wykonawczego prezes NBP wysyła Kurskiego do Waszyngtonu.

JACEK KURSKI ZAROBI 1.3 MLN ZŁ ROCZNIE
JACEK KURSKI ZAROBI 1.3 MLN ZŁ ROCZNIE / FOT. TWITTER/KURSKIPL

Jacek Kurski sprawdzi się w bankowości centralnej. Były prezes TVP został Alternate Executive Director w Banku Światowym w Waszyngtonie. To oznacza, że jeśli zwykły Dyrektor Wykonawczy nie będzie mógł uczestniczyć w pracy Banku – wówczas zastąpi go „alternate director”.

Kandydaturę byłego prezesa Telewizji Publicznej zgłosił Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, będący z tego tytułu jednym z gubernatorów Banku Światowego.

Jak poinformował NBP w komunikacie, Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. „Ma szerokie doświadczenie w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer, jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m.in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska”.

CZYTAJ TEŻ: KNF BRONI WIBORU. O CO CHODZI W SPORZE O WIBOR? (LONG-STORY-SHORT)

Komunikat Narodowego Banku Polskiego podaje, że Kurski pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego. Jako poseł na Sejm RP był zastępcą przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. „Ma on również duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej, gdzie jako poseł do Parlamentu Europejskiego pracował w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konkurencji PE”.

Bank centralny zaznaczył również, że nowy przedstawiciel Rzeczypospolitej „był seminarzystą w przedmiocie międzynarodowych stosunków walutowych” i „posiada również dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa”.

W Banku Światowym według stawek za 2022 rok Kurski może liczyć na 226 tys. dolarów pensji plus 50 tys. dol benefitów czyli ponad 1 mln 300 TYS. zł rocznie.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JACEK KURSKI ZAROBI 1.3 MLN ZŁ ROCZNIE. PREZES NBP WYSYŁA KURSKIEGO DO WASZYNGTONU

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku. To dobra wiadomość dla zmęczonych inflacją — wyraźnie ubywa paliwa do wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Kończy się paliwo dla inflacji. Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku - wynika z opublikowanych dziś danych NBP.

FINANSE OSOBISTE

Stopy NBP na razie bez zmian. Wiadomo jednak jak wyglądały głosowania w grudniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem RPP.

%d bloggers like this: