Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

J. KACZYŃSKI: NOWY PREZES PKO BP BĘDZIE Z ZARZĄDU PKO BP

Prezesem PKO BP zostanie jeden z członków zarządu banku – zdradził w rozmowie z portalem Interia wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zastąpienie Zbigniewa Jagiełły ma Jan Emeryk Rościszewski aktualny wiceprezes banku nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego.

„Co do PKO BP, to następcą zostanie człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią. Nie chcę jednak mówić o nazwiskach. I nie chodzi na pewno o jakieś wielkie zmiany – ten bank dobrze działa, jak sprawna maszyna” powiedział Jarosław Kaczyński portalowi Interia.
Prezes PiS dodał, że „nie chodziło o żadne zarzuty wobec prezesa Zbigniewa Jagiełły. Ani te dotyczące fachowości, ani innych spraw. Po prostu, w polityce trzeba się liczyć z eliminacją pewnych napięć”.
Przypomnijmy, że tydzień temu Zbigniew Jagiełło, po 12 latach szefowania największym krajowym bankiem złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem 7 czerwca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.