Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

J. KACZYŃSKI: NOWY PREZES PKO BP BĘDZIE Z ZARZĄDU PKO BP

Prezesem PKO BP zostanie jeden z członków zarządu banku – zdradził w rozmowie z portalem Interia wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zastąpienie Zbigniewa Jagiełły ma Jan Emeryk Rościszewski aktualny wiceprezes banku nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

NOWY PREZES PKO BP

„Co do PKO BP, to następcą zostanie człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią. Nie chcę jednak mówić o nazwiskach. I nie chodzi na pewno o jakieś wielkie zmiany – ten bank dobrze działa, jak sprawna maszyna” powiedział Jarosław Kaczyński portalowi Interia.
Prezes PiS dodał, że „nie chodziło o żadne zarzuty wobec prezesa Zbigniewa Jagiełły. Ani te dotyczące fachowości, ani innych spraw. Po prostu, w polityce trzeba się liczyć z eliminacją pewnych napięć”.
Przypomnijmy, że tydzień temu Zbigniew Jagiełło, po 12 latach szefowania największym krajowym bankiem złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem 7 czerwca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

POLSKA

Z kolei stratą rozpoczął rok Bank Millennium. W pierwszych trzech miesiącach roku bank stracił 122 mln zł. Rok wcześniej bank również otworzył ze stratą...

BIZNES I POLITYKA

PKO BP rusza z wymianą hrywien na złote. Bank ogłosił, że wymiana będzie możliwa od piątku w 52 oddziałach w całej Polsce.

BIZNES I POLITYKA

Sberbank Europe AG bliski upadłości - ostrzega Europejski Bank Centralny. Sberbank Europe to zarejestrowana w Wiedniu unijna spółka-córka Sbierbanku, największego (pod względem wartości aktywów)...

%d bloggers like this: