Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

J. KACZYŃSKI: NOWY PREZES PKO BP BĘDZIE Z ZARZĄDU PKO BP

Prezesem PKO BP zostanie jeden z członków zarządu banku – zdradził w rozmowie z portalem Interia wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zastąpienie Zbigniewa Jagiełły ma Jan Emeryk Rościszewski aktualny wiceprezes banku nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

NOWY PREZES PKO BP

„Co do PKO BP, to następcą zostanie człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią. Nie chcę jednak mówić o nazwiskach. I nie chodzi na pewno o jakieś wielkie zmiany – ten bank dobrze działa, jak sprawna maszyna” powiedział Jarosław Kaczyński portalowi Interia.
Prezes PiS dodał, że „nie chodziło o żadne zarzuty wobec prezesa Zbigniewa Jagiełły. Ani te dotyczące fachowości, ani innych spraw. Po prostu, w polityce trzeba się liczyć z eliminacją pewnych napięć”.
Przypomnijmy, że tydzień temu Zbigniew Jagiełło, po 12 latach szefowania największym krajowym bankiem złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem 7 czerwca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Największy polski bank pokazał wyniki kwartalne - strata PKO BP okazała się mniejsza od oczekiwań.

Bez kategorii

Goldman Sachs liderem wśród brokerów na warszawskiej giełdzie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

POLSKA

PKO BP wprowadza lokatę oprocentowaną nawet do 7.5%.

%d bloggers like this: