Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

J. KACZYŃSKI: NOWY PREZES PKO BP BĘDZIE Z ZARZĄDU PKO BP

Prezesem PKO BP zostanie jeden z członków zarządu banku – zdradził w rozmowie z portalem Interia wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zastąpienie Zbigniewa Jagiełły ma Jan Emeryk Rościszewski aktualny wiceprezes banku nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

NOWY PREZES PKO BP

„Co do PKO BP, to następcą zostanie człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią. Nie chcę jednak mówić o nazwiskach. I nie chodzi na pewno o jakieś wielkie zmiany – ten bank dobrze działa, jak sprawna maszyna” powiedział Jarosław Kaczyński portalowi Interia.
Prezes PiS dodał, że „nie chodziło o żadne zarzuty wobec prezesa Zbigniewa Jagiełły. Ani te dotyczące fachowości, ani innych spraw. Po prostu, w polityce trzeba się liczyć z eliminacją pewnych napięć”.
Przypomnijmy, że tydzień temu Zbigniew Jagiełło, po 12 latach szefowania największym krajowym bankiem złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem 7 czerwca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Bardzo dobre wyniki PKO BP. Zysk netto w trzecim kwartale przekroczył 1 mld 258 mln złotych wobec 712 mln złotych.

GPW

Iwona Duda - była prezes Alior Banku - już w zarządzie PKO BP. Kilka godzin po złożeniu dymisji przez Jana Emeryka Rościszewskiego Rada Nadzorcza...

GPW

BIZNES24 poznał kulisy złożenia dymisji przez prezesa PKO BP Jana Emeryka Rościszewskiego. Z naszych informacji wynika, że dymisja nie była wymuszona.

GPW

Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski odchodzi z banku po zaledwie 4 miesiącach w fotelu prezesa.