Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

IZRAEL PRZYWRACA OBOSTRZENIA

Izrael planuje powrócić do niektórych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem – oświadczyła w czwartek kancelaria premiera Naftalego Beneta. Służba zdrowia tego kraju coraz bardziej obawia się wariantów Delta i Delta Plus.

IZRAEL PRZYWRACA OBOSTRZENIA

Zgodnie z planem, zaproponowanym wspólnie przez premiera, ministra zdrowia i ministra gospodarki, w wydarzeniach publicznych będą mogły uczestniczyć tylko osoby w pełni zaszczepione lub wyleczone z Covid-19. W imprezach w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 100 osób. Obecnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wnętrzach lokali, od którego wyjątek stanowią spożywanie jedzenia i napojów.

Koncepcja powrotu do niektórych obostrzeń pojawiła w związku z alarmującymi doniesieniami o rozprzestrzenianiu się bardziej zaraźliwego wariantu Delta Plus koronawirusa. W czwartek odnotowano ponad 600 nowych zakażeń, w poprzednich dwóch dniach liczba ta przekraczała 750.

Przypomnijmy, że Izrael był jednym z pierwszych krajów, który w połowie grudnia ubiegłego roku rozpoczął masową kampanię szczepień.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

IZRAEL PRZYWRACA OBOSTRZENIA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

UE

Od 28 grudnia w Niemczech restrykcje będą obejmowały także osoby zaszczepione i ozdrowiałe. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu omikron.

POLSKA

Od 20 grudnia do 9 stycznia dzieci przechodzą na naukę zdalną. Tylko żłobki i przedszkola pozostają w trybie stacjonarnym. W związku z tą decyzją...

COVID

Już pół miliona Izraelczyków otrzymało trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Większość osób, bo 88 procent czuła się po podaniu...

%d bloggers like this: