Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

IZRAEL PRZYWRACA OBOSTRZENIA

Izrael planuje powrócić do niektórych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem – oświadczyła w czwartek kancelaria premiera Naftalego Beneta. Służba zdrowia tego kraju coraz bardziej obawia się wariantów Delta i Delta Plus.

Zgodnie z planem, zaproponowanym wspólnie przez premiera, ministra zdrowia i ministra gospodarki, w wydarzeniach publicznych będą mogły uczestniczyć tylko osoby w pełni zaszczepione lub wyleczone z Covid-19. W imprezach w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 100 osób. Obecnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wnętrzach lokali, od którego wyjątek stanowią spożywanie jedzenia i napojów.
Koncepcja powrotu do niektórych obostrzeń pojawiła w związku z alarmującymi doniesieniami o rozprzestrzenianiu się bardziej zaraźliwego wariantu Delta Plus koronawirusa. W czwartek odnotowano ponad 600 nowych zakażeń, w poprzednich dwóch dniach liczba ta przekraczała 750.

Przypomnijmy, że Izrael był jednym z pierwszych krajów, który w połowie grudnia ubiegłego roku rozpoczął masową kampanię szczepień.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Już pół miliona Izraelczyków otrzymało trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Większość osób, bo 88 procent czuła się po podaniu...

COVID

Wielka Brytania przechodzi dziś do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu. Ten zakłada zniesienie większości restrykcji.