Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

IZERA Z MILIONAMI OD SKARBU PAŃSTWA

Projekt Izera z milionami złotych na rozwój polskiego elektryka.

IZERA Z MILIONAMI

Electromobility Poland, spółka która produkować ma polski samochód elektryczny Izera, otrzymała od Skarbu Państwa kolejnych 250 mln złotych. Ma to pozwolić firmie dotrwać do czasu, kiedy uzyska finansowanie na budowę fabryki. Do tego momentu będzie prowadzić prace związane m.in. z organizacją produkcji, łańcuchów dostaw.

Spółka informuje, że realizacja umowy inwestycyjnej umożliwia kontynuowanie prac z dostawcą platformy, dalsze prace inżynieryjne oraz działania przygotowawcze związane z budową fabryki Izery. To kolejne ćwierć miliarda zł publicznych pieniędzy jakie Electromobility Poland otrzymała na rozwój działalności.

CZYTAJ TEŻ: OPŁATA PALIWOWA WZROŚNIE O 13.3 PROC. W 2023 R.

Przypomnijmy że ciągu trzech lat na drogi mają wyjechać trzy wersje polskiego auta – SUV, Hatchback oraz kombi. Wszystkie wersje nadwozia znajdą się w najpopularniejszym segmencie C. Samochód ma się rozpędzić do pierwszych 100 km na godzinę w niecałe 7 sekund, zaś zasięg w najbardziej optymalnej wyniesie 440 kilometrów.

Izera zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie produkowana w fabryce w Jaworznie. Koszt do czasu pierwszego modelu produkcyjnego ma wynieść 6 mld zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

IZERA Z MILIONAMI OD SKARBU PAŃSTWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

FIRMA

Będzie więcej środków na leasing elektryków.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: