Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

IZERA POD LUPĄ NIK

IZERA POD LUPĄ NIK
źródło: ElectroMobility Poland

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę spółkę, która ma wyprodukować pierwszy polski samochód elektryczny – Izerę.

Izba krytykuje opóźnienia w przygotowaniu inwestycji. Produkcja samochodów miała rozpocząć się w 2023 roku, obecnie wskazywany termin jest o 3 lata późniejszy. Również wysokość wynagrodzenia członków zarządu spółki wzbudziła wątpliwości kontrolerów, ze względu na nieuwzględnienie podatku Vat w zastosowaniu ustawy kominowej.

CZYTAJ TEŻ: DEBIUT DEMOLISH GAMES NA NEWCONNECT

Jak napisali kontrolerzy NIKu, spółka Electromobility Poland w sposób prawidłowy zorganizowała strukturę projektową i podejmowała działania mające na celu realizację założeń projektu, a wydatki w ramach zbadanej próby były gospodarne”. Podano również, że spółka „dokonywała wyboru kontrahentów w taki sposób, aby zapewnić realizację usług na oczekiwanym poziomie” oraz „podejmowała negocjacje, dążąc do osiągnięcia najkorzystniejszych warunków zakupu danej usługi”.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Niedługo cieszył się stanowiskiem prezes odpowiedzialnej za budowę polskiego samochodu elektrycznego spółki ElectroMobility Poland. Prezes Izery został odwołany po zaledwie miesiącu urzędowania.

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Piotr Regulski został PREZES ElectroMobility Poland, czyli spółki, która ma wybudować pierwsze polskie auto elektryczne Izera.

ELEKTROMOBILNOŚĆ

ElectroMobility Poland, czyli spółka odpowiadająca za projekt Izery, otrzymała właśnie zgodę na pozwalającą na rozpoczęcie budowy zakładu. Teraz ruch należy do rządu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.