Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

IV FALA PANDEMII (NA RAZIE) ZA NAMI

Po wypłaszczeniu liczby zakażeń – teraz wypłaszcza się liczba zgonów. Wyliczenia BIZNES24 na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia coraz wyraźniej pokazują, że szczyt IV fali pandemii już za nami.

IV FALA PANDEMII (NA RAZIE) ZA NAMI

Od 10 dni średnia siedmiodniowa zakażeń waha się w okolicach 23,5 tysiąca przypadków. Dwa ostatnie dni to co prawda znacznie poniżej tej wartości – ale tydzień temu też widzieliśmy silne wahnięcie w dół, a później powrót dziennej liczby zakażeń do średniej.

IV FALA PANDEMII (NA RAZIE) ZA NAMI

Efekty spłaszczenia liczbt zakażeń widać już wreszcie w liczbie zgonów. Od 4 dni średnia siedmiodniowa utrzymuje się poniżej 380 przypadków.

IV FALA PANDEMII (NA RAZIE) ZA NAMI

Współczynnik R – czyli poziom reprodukcji zakażeń – pierwszy raz od lipca spadł w ostatnich dniach poniżej zera – za wczoraj wynosi nieznacznie poniżej zera. To oznacza, że pandemia się już nie rozwija, ale jeszcze nie zanika, bo 100 zakażonych osób zaraża 100 kolejnych.

IV FALA PANDEMII (NA RAZIE) ZA NAMI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: