Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

INTER CARS – SPRZEDAŻ W LIPCU POSZYBOWAŁA

Problemy producentów samochodów pomagają spółce Inter Cars. Największy w Europie Środkowej dystrybutor części samochodowych sprzedał w lipcu towary i usługi za ponad miliard złotych.

INTER CARS

To wzrost o ponad jedną piątą w porównaniu do lipca ubiegłego roku.
Największa część przychodów Inter Cars osiąga w Polsce – w lipcu było to ponad 450 milionów złotych. Dało to roczny wzrost o prawie 14 procent. Szybciej – bo o prawie 28 procent – rosła sprzedaż za granicą. Drugim – po Polsce – rynkiem części dla Inter Cars jest Rumunia z miesięcznymi przychodami o wartości 100 milionów złotych, kolejnym Bułgaria a pierwszą trójkę – poza macierzystym rynkiem – zamyka Ukraina ze sprzedażą na poziomie ponad 50 milionów złotych miesięcznie.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Producenci samochodów mają coraz większe problemy z terminowym dostarczaniem nowych aut klientom. Powód to głównie problemy z zaopatrzeniem w mikroprocesory, których w nowym aucie jest kilkadziesiąt. W ubiegłym tygodniu firma Carsmile informowała, że średni czas oczekiwania na samochód w Polskim salonie wydłużył się obecnie do 5 miesięcy. Wydłużony czas dostawy nowego auta oznacza często wydłużony czas eksploatacji – i naprawiania – dotychczasowego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INTER CARS - SPRZEDAŻ W LIPCU POSZYBOWAŁA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Jest porozumienie: auta spalinowe w UE będzie można kupić jeszcze przez 12 lat.

POLSKA

Z badań EY Polska wynika, że w ciągu kilku miesięcy ceny aut spadną.

ŚWIAT

Skutki zachodnich sankcji nałożonych na Rosje do tej pory najbardziej zauważalne były w rosnących cenach surowców. To się powoli zmienia bo jak podaje rosyjski...

BIZNES I POLITYKA

W maju nastąpił rekordowy wzrost elektryków - zarejestrowano 800 aut.

%d bloggers like this: