Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

INTER CARS – SPRZEDAŻ W LIPCU POSZYBOWAŁA

Problemy producentów samochodów pomagają spółce Inter Cars. Największy w Europie Środkowej dystrybutor części samochodowych sprzedał w lipcu towary i usługi za ponad miliard złotych.

ZYSKI INTER CARS

To wzrost o ponad jedną piątą w porównaniu do lipca ubiegłego roku.
Największa część przychodów Inter Cars osiąga w Polsce – w lipcu było to ponad 450 milionów złotych. Dało to roczny wzrost o prawie 14 procent. Szybciej – bo o prawie 28 procent – rosła sprzedaż za granicą. Drugim – po Polsce – rynkiem części dla Inter Cars jest Rumunia z miesięcznymi przychodami o wartości 100 milionów złotych, kolejnym Bułgaria a pierwszą trójkę – poza macierzystym rynkiem – zamyka Ukraina ze sprzedażą na poziomie ponad 50 milionów złotych miesięcznie.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Producenci samochodów mają coraz większe problemy z terminowym dostarczaniem nowych aut klientom. Powód to głównie problemy z zaopatrzeniem w mikroprocesory, których w nowym aucie jest kilkadziesiąt. W ubiegłym tygodniu firma Carsmile informowała, że średni czas oczekiwania na samochód w Polskim salonie wydłużył się obecnie do 5 miesięcy. Wydłużony czas dostawy nowego auta oznacza często wydłużony czas eksploatacji – i naprawiania – dotychczasowego.

INTER CARS - SPRZEDAŻ W LIPCU POSZYBOWAŁA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Chiński Voyah od lutego w Polsce.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O odbiciu w branży leasingowej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 Moniką Constant, prezesem Związku Polskiego Leasingu.

FIRMA

Lamborghini - jedna z ulubinych marek założycieli startupów - zamierza w tym roku pobić swój rekord sprzedaży. I to mimo, że rynek dla startuperów...

GOSPODARKA

Czy sytuacja gospodarcza poprawia się, czy pogarsza? Na poziomie danych makro nie wygląda bardzo dramatycznie, ale różne obserwacje na poziomie bardziej mikro – są...

%d