Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

162 MLN ZŁ ZYSKU NETTO INTER CARS W 2Q

Inter Cars miał 162 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 107,73 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

162 MLN ZŁ ZYSKU NETTO INTER CARS W 2Q

Zysk operacyjny wzrósł do 206 mln zł wobec 138 mln zł rok wcześniej.

Spółka podała, że w bieżącym okresie sprawozdawczym odnotowała wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach geograficznych. W I półroczu tego roku najwyższą dynamikę sprzedaży w porównaniu do ubiegłego roku odnotowały spółki w Grecji – wzrost o 158%, w Mołdawii – wzrost o 77% .

Inter Cars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka notowana jest na giełdzie od 2004 r.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.