Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

INTEL TRACI PO WYNIKACH

INTEL TRACI

O ponad 10 proc tracą w premarkecie akcje Intela. Tak inwestorzy zareagowali na niezbyt imponujące wyniki spółki za czwarty kwartał. Dodatkowo w dół akcje spółki ciągnie informacja, że przychody spółki w pierwszych trzech miesiącach tego roku będą aż o 11 proc. niższe do wcześniejszych zapowiedzi.

Na pierwszy rzut oka opublikowany raport nie wygląda źle. Spółka w ostatnich miesiącach ubiegłego roku wypracowała 54 centy zysku na akcje i jest to wynik o równe 10 centów lepszy od oczekiwań rynków.

CZYTAJ TEŻ: IZERA TRAFI DO KOSZA?

Z kolei przychody Intela wyniosły 15 mld 400 mln dolarów. Tynki szacowały, że spółka zaraportuje wynik gorszy o 250 mln dolarów.

Z raportu wynika, że intel zarabiał głównie na sprzedaży chipów do komputerów stacjonarnych. W tym segmencie spółka odnotowała 5 proc. wzrost. warto też przypomnieć, że wg grudniu Intel wypuścił na rynek nowy Intel Core Ultra oparty na technologii Intel 4.

Gorzej jednak było już w pozostałych segmentach. I tak drugi co do wielkości dział Intela, Data Center and AI, odnotował aż 10 proc. spadek sprzedaży do poziomu 4 mld dolarów. Jeszcze gorsze wyniki działu zajmującego się sprzedażą części dla operatorów i sieci. Tutaj Intel zanotował aż 24 proc. spadek sprzedaży w ujęciu rocznym. Dodatkowo spółka obniżyła aż o 11 prognozowane przychody na pierwszy kwartał tego roku.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INTEL TRACI PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...