Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

INPOST WYDAJE MILIONY FUNTÓW W UK

InPost wydaje miliony funtów na zakup 30% firmy logistycznej Menzies Distribution Group.

INPOST ROŚNIE

Znacznie lepsze niż rok temu wyniki za pierwszy kwartał zaprezentował InPost. Firma ogłosiła też kolejną inwestycję w Wielkiej Brytanii, gdzie za ponad 49 milionów funtów kupiła 30% udziałów w Menzies Distribution Group – firmie logistycznej działającej na Wyspach Brytyjskich.

Ponad 115 milionów zł wyniósł skonsolidowany zysk netto z działalności InPostu w pierwszym kwartale tego roku. Rok wcześniej spółka wykazała ponad 69 milionów zł, co daje wzrost o ponad 66%. Zysk operacyjny firmy wzrósł o nieco ponad 36% rok do roku i wyniósł ponad 367 milionów zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły niemal 2 miliardy zł i były wyższe niż rok temu o blisko 30%.

CZYTAJ TEŻ: SPADA INFLACJA W WIELKIEJ BRYTANII

Prezes InPostu Rafał Brzoska poinformował też o znacznym wzroście aktywnosci firmy w Wielkiej Brytanii w drugim kwartale tego roku, nazywając go imponującym. Ta informacja jest ciekawa w związku z nową inwestycją firmy na Wyspach. InPost kupił 30% udziałów w Menzies Distribution Group za gotówkę wydając ponad 49 milionów funtów, a warunki finansowe wykonania opcji na zakup kolejnych 70% nie zostały ujawniane. Firma świadczy usługi logistyczne w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. Zakup może przyspieszyć rozwój sieci paczkomatów – firma planuje uruchomienie 15 tysięcy urządzeń w 5 lat. InPost zapowiada, że razem z Menzies Grupa będzie mogła zaoferować dostawy przesyłek przez 365 dni w roku, co jest unikalną ofertą na brytyjskim rynku e-commerce.

InPost to platforma dostaw dla e-commerce, która działa od 1999 roku. Firma ma sieć paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Od stycznia 2021 roku spółka jest notowana na giełdzie Euronext Amsterdam.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak inwestować w biofarmację oraz badania nad nowymi lekami rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Książkiem z Blume Advisory.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy zmiana składu Parlamentu Europejskiego wpłynie na nasze życie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mecenasem Tomaszem Włostowskim z Kancelarii EU Strategies...