Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

INNO-GENE CHCE NA GŁÓWNY PARKIET GPW

INNO-GENE CHCE NA GŁÓWNY PARKIET GPW

Tymczasem poznańska spółka Inno-Gene złożyła w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Spółka także chce zadebiutować na głównym parkiecie GPW.

Inno – Gene od 2011 roku notowane jest na rynku NewConnect. Grupa wyrosła z sektora badań genetycznych – jest znana m.in. na rynku badań ojcostwa, oraz diagnozowania boreliozy. W skład grupy wchodzą też spółki działające w takich sektorach jak bioinformatyka, medycyna spersonalizowana czy biotechnologia.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC PRZERZUCANIA RYZYKA NA KLIENTÓW BANKÓW? BNP PARIBAS REZYGNUJE Z KREDYTÓW O ZMIENNEJ STOPIE

Spółka na rynku NewConnect notowana jest od lutego 2011 roku, czyli prawie 12 lat. Debiutowała przy kursie 3 zł 90 groszy. Do początku tej dekady kurs Inno-Gene znajdował się w trendzie bocznym – aż wystrzelił na początku pandemii.

Inno-Gene dzięki doświadczeniu w badaniach PCR realizował testy wykrywające COVID. Cena akcji przekroczyła wówczas 80 złotych, dając posiadaczom 4 tysiące procent wzrostu w ciągu pół roku.

Po tamtym kursie zostało jednak niewiele – we wtorek na zamknięciu jedna akcja kosztowała 8 zł 30 groszy – i to po wzroście o 34 procent w ciągu jednej sesji. Zaskakującym, bo o tym, że Inno-Gene złożył prospekt do KNF oficjalnie spółka poinformowała dopiero około 18. A poprzednia informacja o spółce pochodzi z czerwca ubiegłego roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INNO-GENE CHCE NA GŁÓWNY PARKIET GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

GOSPODARKA

Santander chce wyemitować obligacje o wartości 5 mld zł. Santander podał, że obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, której wysokość zostanie ustalona w...

GPW

Millennium na czele mWIG40 po świetnych wynikach. Kurs banku rósł o 9.30 o 4.5 procent - dodając do wczorajszej kapitalizacji dokładnie tyle, ile bank...

GPW

Alumetal zwiększył zyski o 78% rok do roku do ponad 56 milionów złotych znormalizowanedgo zysku netto- podała firma publikując wstępne wyniki.

%d bloggers like this: