Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ING ROŚNIE PO MOCNYCH WYNIKACH. DYWIDENDA Z ING POWYŻEJ 5 ZŁ?

Biznes ING Banku Śląskiego ma się lepiej, niż spodziewał się tego rynek. Zysk netto banku wyniósł w między październikiem a listopadem 699 milionów złotych. Zarząd obiecuje ponad 5 zł dywidendy – pytanie, czy zgodzi się na to KNF.

ING ROŚNIE PO MOCNYCH WYNIKACH. DYWIDENDA Z ING POWYŻEJ 5 ZŁ?

To gigantyczny wzrost – o 113 procent- w porównaniu do zysku z 4 kwartału 2020 roku. I mocno powyżej oczekiwań – analitycy spodziewali się zysku na poziomie około 620 milionów złotych.

W 4 kwartale lepsze od oczekiwań były przede wszystkim przychody z odsetek. Nieco gorzej od oczekiwań wypadły przychody z opłat i prowizji – ale mimo, że udział tych opłat w przychodach polskich banków rośnie – to jednak odsetki nadal stanowią główną część wpływów. W przypadku ING w 4 kwartale odsetki stanowiłyu 75% przychodów z rynku detalicznego, a prowizje – 25%.

Inwestorzy mogą być zadowoleni również z jakości kredytów w portfelu ING. Bank odpisał na złe długi 88 milionów złotych, rynek spodziewał się prawie 140 milionów złotych odpisów. I w końcu ING należy do nielicznej grupy polskich banków, które nie mają problemu z kredytami frankowymi – bo prawie ich nie posiada w swoim portfelu.

W całym 2021 roku ING zarobił na czysto 2.3 miliarda złotych. Zarząd zapowiada, że będzie rekomendował wypłatę 30% zysku w formie dywidendy. Dałoby to 5.33 groszy dywidendy na akcję – nie jest to oszałamiająca wartość przy cenie 275 zł za akcje na wczorajszym zamknięciu. Stopa dywidendy to niecałe 2%. Zarząd liczy, że KNF zgodzi się na wypłatę dywidendy – bo skonsolidowany współczynnik adekwatności kapitałowej banku wynosi ponad 15% – czyli prawie dwa razy więcej, niż minimalny próg wymagany przez nadzór bankowy.

Inwestorzy na wyniki i zapowiedź dywidendy zareagowali zakupami akcji ING BSK. Około 9.15 kurs rósł o niecałe 1.5% do 280 zł/akcję.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ING ROŚNIE PO MOCNYCH WYNIKACH. DYWIDENDA Z ING POWYŻEJ 5 ZŁ?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

%d bloggers like this: