Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

ING BANK ŚLĄSKI: ZYSK NETTO W 1H’21 1 MLD ZŁ

ING Bank Śląski podwaja zyski w pierwszym półroczu w stosunku do tego samego okresu z zeszłego roku. To kolejny bank obok Pekao SA i Alior banku, który opublikował dobre wyniki finansowe po pierwszym półroczu.

Bank wypracował lekko ponad 1 miliard złotych zysku netto, przy całkowitych przychodach na poziomie 3 miliardów 248 milionów złotych. W tym półroczu bank zwiększył przychody z działalności prowizyjnej i odsetkowej przy czym wynik z drugiej działalności był wyższy o 180 mln złotych w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku. Bank otrzymał pozwolenie od KNFu na wypłatę dywidendy w wysokości 50, 75 lub 100 procent wypracowanego zysku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.