Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

INFLACYJNY DRAMAT POLAKÓW

Inflacja znowu wystrzeliła. Jak podał Główny Urząd Statystyczny wzrost cen towarów i usług w naszym kraju wyniósł w sierpniu aż 5,4 proc. rok do roku.
To najwyższy wzrost cen od 20 lat.

INFLACYJNY DRAMAT POLAKÓW

Po lipcowym odczycie inflacji CPI który wyniósł 5 proc. rynek spodziewał się, że w sierpniu wzrost nieco przyśpieszy i wyniesie 5,2 proc. Niestety rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej przykra dla kieszeni Polaków i po raz pierwszy od 2001 r. inflacja CPI w naszym kraju przekroczyła 5 proc.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego roku, w lutym, dynamika wzrostu cen była ponad dwukrotnie mniejsza niż obecnie i wynosiła jedynie 2.4 proc.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Inflacja w styczniu niższa, dzięki Tarczy i Polskiemu Ładowi - mówi w BIZNES24 Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Niższa, niż 10 procent w...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...