Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

INFLACJA WE WŁOSZECH NAJNIŻEJ OD LUTEGO 2022

Inflacja we Włoszech wyraźnie zwalnia.

INFLACJA WE WŁOSZECH

Hamuje inflacja we Włoszech. Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu wyniósł 5.9%, najmniej od lutego 2022 roku.

INFLACJA WE WŁOSZECH
Inflacja we Włoszech – ceny konsumenckie. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Jak poinformował Istituto Nazionale di Statistica, wyhamowanie inflacji wynika przede wszystkim z wolniejszej dynamiki wzrostu cen usług w transporcie oraz energii. Z drugiej jednak strony kategorie produktów spożywczych nieprzetworzonych oraz usług związanych z utrzymaniem mieszkania drożeją szybciej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W NORWEGII HAMUJE

Perspektywy wzrostu gospodarczego i obniżenia inflacji pozostają jednak „wyjątkowo niepewne”, co podkreślił dziś rano Europejski Bank Centralny w swoim nowym biuletynie gospodarczym. Wojna i możliwe skutki zacieśnienia monetarnego wpływają na nie bardziej niż przewidywano. EBC prognozuje kolejny bodziec proinflacyjny wywołany jednostronnym wycofaniem się Rosji z porozumienia zbożowego oraz cenotwórcze konsekwencje katastrof naturalnych takich jak susze i powodzie, które wystąpiły w tym roku w różnych regionach Włoch.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

NBP

Jak przyznała pierwsza wiceprezes NBP Marta Kightley inflacja bazowa będzie podwyższona przez dłuższy okres, natomiast inflacja konsumencka „tymczasowo odbije w drugiej połowie roku”. W...

INFLACJA

Inflacja bazowa najniższa od prawie trzech lat. Inflacja z wyłączeniem cen żywności i energii spadła w maju do poziomu 3,8 proc. z 4,1 proc....

INFLACJA

Najwyższa Izba Kontroli wyliczyła ile przez inflację straciły w zeszłym roku na wartości Państwa oszczędności trzymane w polskim złotym.