Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INFLACJA

INFLACJA W SZWAJCARII WYRAŹNIE W CELU

INFLACJA W SZWAJCARII

Inflacja w Szwajcarii spowolniła do tempa najniższego od dwóch lat. Decyzyjne posiedzenie Banku Szwajcarii zaplanowano na 14 grudnia.

INFLACJA W SZWAJCARII
Inflacja w Szwajcarii – inflacja konsumencka. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Ceny konsumpcyjne w Szwajcarii wzrosły w listopadzie o 1.4% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Miesiąc wcześniej ceny wzrosły o 1.7%.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Po okresie podwyższonej inflacji listopad był szóstym miesiącem z rzędu, w którym inflacja utrzymywała się w docelowym przedziale banku centralnego wynoszącym od 0% do 2%.

Prezes Thomas Jordan powiedział w zeszłym miesiącu, że szwajcarski bank centralny będzie uważnie monitorował rozwój inflacji przed posiedzeniem stóp procentowych i w razie potrzeby nie zawaha się jeszcze bardziej zacieśnić polityki pieniężnej. Obecnie główna stopa w Szwajcarii jest na poziomie 1.75%, a decyzję w sprawie zmiany wysokości poznamy w czwartek, 14 grudnia, o 9:30.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W SZWAJCARII WYRAŹNIE W CELU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w Polsce w połowie unijnej stawki. W strefie euro nieznacznie spadła, ale nadal znajduje się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego.

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,6% w czerwcu w ujęciu rocznym. W maju wyniosła ona 3.8%, a zatem mamy...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

USA

Inflacja za oceanem spadła w czerwcu bardziej niż oczekiwali tego ekonomiści. Reakcja rynków była do przewidzenia, wyprzedaż dolara i wzrost głównych indeksów akcyjnych i...