Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

INFLACJA W POLSCE NADAL DWUCYFROWA

Inflacja w Polsce hamuje, ale powoli.

INFLACJA W POLSCE
foto.: Rūdolfs Klintsons / Pexels.com

Na jednocyfrową inflację przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wbrew bowiem optymistycznym nadziejom ekonomistów, polityków i zwykłych konsumentów, ceny towarów i usług w naszym kraju wciąż rosną w dwucyfrowym tempie.

INFLACJA W POLSCE
Inflacja w Polsce – inflacja konsumencka. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Jak podał dzisiaj Główny Urząd Statystyczny inflacja konsumencka w sierpniu wyniosła 10,1 proc. w ujęciu rocznym. To o 0,7 punktu procentowego mniej niż w lipcu tego roku, a jednocześnie najniższy poziom rocznej inflacji od lutego ubiegłego roku.

INFLACJA W POLSCE
Inflacja w Polsce – inflacja konsumencka. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Roczną inflację wciąż najbardziej pompują nośniki energii które r/r podrożały o blisko 14 proc. Żywność podrożała z kolei o 12,7 proc. w skali roku.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA CPI W SIERPNIU: 10,1 R/R (ROZMOWA)

O nieco ponad 6 proc. spadły natomiast ceny paliw, które jednak w porównaniu z lipcem podskoczyły o prawie 2 proc. Względem lipca tego roku liczona łącznie inflacja nie zmieniła się.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W POLSCE NADAL DWUCYFROWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli ta za którą odpowiada Rada Polityki Pieniężnej w kwietniu znowu spadła, ale nadal jest daleko od celu Narodowego Banku Polskiego.

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy przyspieszy inflacja i dlaczego oraz jaki będzie ten przyrost, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, doradczynią prezesa NBP...