Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIEMCY

INFLACJA W NIEMCZECH

Inflacyjny zwrot mamy w Niemczech, gdzie w grudniu wyraźnie przyspieszyły ceny przerywając tym samym serię pięciu kolejnych spadkowych miesięcy.

INFLACJA W NIEMCZECH

Według wstępnych danych urzędu statystycznego Destatis, w grudniu 2023 r. inflacja CPI w Niemczech wyniosła 0,1 proc. w porównaniu z listopadem.

INFLACJA W NIEMCZECH

W porównaniu z grudniem 2022 r. dynamika wzrostu cen była o 3,7 proc. co było zgodne z oczekiwaniami rynków, ale oznacza przyspieszenie podwyżek. Miesiąc temu inflacja wyniosła bowiem 3.2 proc.

INFLACJA W NIEMCZECH

W przypadku inflacji zharmonizowanej z Unią Europejską w grudniu ceny wzrosły odpowiednio o 0,2 miesiąc do miesiąc i 3.8 proc. w ujęciu rocznym.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...