Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

INFLACJA W NIEMCZECH WYRAŹNIE W DÓŁ

Kwietniowa inflacja w Niemczech notuje spadek.

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Utrzymuje się inflacja w niemieckim przemyśle. Ceny producentów były w kwietniu wyższe o 4.1% w ujęciu rocznym. Zaś w relacji miesiąc do miesiąca po raz pierwszy od września odnotowano wzrost cen, dokładnie o 0.6%.

INFLACJA W NIEMCZECH
Inflacja w Niemczech – ceny producentów. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Głównym czynnikiem wzrostu cen producentów w kwietniu TEGO ROKU w stosunku do poprzedniego roku są dobra inwestycyjne, których ceny wzrosły o 6,8%. W szczególności PODROŻAŁY ZNACZNIE maszyny BO O +8,6% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

W kwietniu roku ceny energii były tylko o 2,8% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W porównaniu do marca 2023 roku wzrosły one jednak o 1,0%.

CZYTAJ TEŻ: SPADEK INFLACJI PPI W NIEMCZECH (ROZMOWA)

INFLACJA W NIEMCZECH WYRAŹNIE W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: