Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

INFLACJA W NIEMCZECH NAJWYŻSZA OD 70 LAT

Inflacja w Niemczech nie odpuszcza. Zgodnie z danymi tamtejszego biura statycznego Destatis, towary i usługi podrożały w październiku skoczyły o 10,4 proc. w skali roku.

INFLACJA W NIEMCZECH NAJWYŻSZA OD 70 LAT

Podobną inflację po raz ostatni zanotowano w Niemczech na początku lat 50-ych dwudziestego wieku. Wzrost cen towarów i usług u naszych zachodnich sąsiadów okazał się mocniejszy niż oczekiwał rynek, który szacował październikową inflację na 10,1 proc.

INFLACJA W NIEMCZECH NAJWYŻSZA OD 70 LAT
Inflacja w Niemczech – ceny konsumenckie.

Za rekordowo wysoką inflację w Niemczech odpowiadają przede wszystkim paliwa i energia, które w skali roku podrożały o 43 proc. Przyspieszył też wzrost cen żywności – ceny w sklepach spożywczych podskoczyły w październiku o 20,3 proc. wobec niespełna 19-procentowego wzrostu przed miesiącem.
Wśród zjawisk napędzających wzrost cen konsumpcyjnych, obok wojny w Ukrainie, niemieccy statystycy wymieniają również: skok cen producentów oraz zakłócenia w łańcuchach dostaw wywołane przez pandemię COVID-19.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W NIEMCZECH NAJWYŻSZA OD 70 LAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: