Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

INFLACJA W NIEMCZECH DOBRZE SIĘ TRZYMA

Inflacja w Niemczech bez znacznego spadku w sierpniu.

KONSUMPCJA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Stopa inflacji w Niemczech – mierzona jako zmiana cen towarów i usług konsumenckich w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku – w sierpniu wzrosła o 6.1%.

INFLACJA W NIEMCZECH
Inflacja w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Odczyt w porównaniu z lipcowym 6,1%. W ujęciu zharmonizowanym CPI wzrósł o 6,4% rok do roku, co również potwierdziło prowizoryczny wynik.

INFLACJA W NIEMCZECH
Inflacja w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Inflacja bazowa, która pomija zmienne ceny żywności i energii, pozostała na niezmienionym poziomie 5,5%, co wskazuje, że inflacja utrzymuje się również na wysokim poziomie w innych grupach produktów.

CZYTAJ TEŻ: WYSOKI MANDAT ZA ZŁE WRĘCZENIE PARAGONU

Ceny produktów energetycznych w sierpniu były o 8,3% wyższe niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, po wzroście o 5,7% w lipcu 2023 r. Szczególnie energia elektryczna kosztuje znacznie więcej – rośnie o 16,6% rocznie.

Ceny żywności wzrosły o 9%, zwalniając z 11% w lipcu, chociaż wzrosty w wielu grupach żywności pozostały „znacznie wyższe niż ogólna inflacja”.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

INFLACJA

Inflacja w Polsce w połowie unijnej stawki. W strefie euro nieznacznie spadła, ale nadal znajduje się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego.

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,6% w czerwcu w ujęciu rocznym. W maju wyniosła ona 3.8%, a zatem mamy...