Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

INFLACJA W NIEMCZECH DOBRZE SIĘ TRZYMA

Inflacja w Niemczech bez znacznego spadku w sierpniu.

INFLACJA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Stopa inflacji w Niemczech – mierzona jako zmiana cen towarów i usług konsumenckich w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku – w sierpniu wzrosła o 6.1%.

INFLACJA W NIEMCZECH
Inflacja w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Odczyt w porównaniu z lipcowym 6,1%. W ujęciu zharmonizowanym CPI wzrósł o 6,4% rok do roku, co również potwierdziło prowizoryczny wynik.

INFLACJA W NIEMCZECH
Inflacja w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Inflacja bazowa, która pomija zmienne ceny żywności i energii, pozostała na niezmienionym poziomie 5,5%, co wskazuje, że inflacja utrzymuje się również na wysokim poziomie w innych grupach produktów.

CZYTAJ TEŻ: WYSOKI MANDAT ZA ZŁE WRĘCZENIE PARAGONU

Ceny produktów energetycznych w sierpniu były o 8,3% wyższe niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, po wzroście o 5,7% w lipcu 2023 r. Szczególnie energia elektryczna kosztuje znacznie więcej – rośnie o 16,6% rocznie.

Ceny żywności wzrosły o 9%, zwalniając z 11% w lipcu, chociaż wzrosty w wielu grupach żywności pozostały „znacznie wyższe niż ogólna inflacja”.

INFLACJA W NIEMCZECH DOBRZE SIĘ TRZYMA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: