Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

INFLACJA W JAPONII LEKKO W GÓRĘ

REKORDOWY NIKKEI225

Inflacja bazowa w Japonii wyniosła w październiku 2.9 proc. To pierwszy taki wzrost od czterech miesięcy. Z kolei październikowy odczyt inflacji CPI ukształtował się na poziomie 3.3 proc.

INFLACJA W JAPONII
Inflacja w Japonii – ceny konsumenckie. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Natomiast ceny detaliczne, nie uwzględniając świeżej żywności i energii, były październiku o 4 proc. wyższe niż przed rokiem. Oznacza to, że inflacja w tym ujęciu jest bliska poziomu notowanego ostatni raz w 1981 roku.

CZYTAJ TEŻ: NIEMIECKA GOSPODARKA W MIEJSCU

Agencja Bloomberg pisze, że Bank Japonii znajduje się pod coraz większą presją. Jego szef przekonywał bowiem wielokrotnie, że spadek cen importu będzie w krótkim terminie obniżał inflację. Tego jednak nie widać w publikowanych danych.

Na początku listopada japońskie partie opozycyjne zarzucały w parlamencie prezesowi banku centralnego, że słabość jena, wynikająca z ultra luźnej polityki pieniężnej, przyczynia się do wzrostu cen uderzającego w gospodarstwa domowe.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W JAPONII LEKKO W GÓRĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INFLACJA

Inflacja w Polsce w połowie unijnej stawki. W strefie euro nieznacznie spadła, ale nadal znajduje się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego.

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,6% w czerwcu w ujęciu rocznym. W maju wyniosła ona 3.8%, a zatem mamy...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...