Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

INFLACJA W STREFIE EURO ZNOWU W DÓŁ

Po majowym podbiciu inflacja w strefie euro znowu spada. W czerwcu ceny towarów i usług wzrosły o 2,5 proc. wobec 2,6 proc. odnotowanych miesiąc wcześniej.

Europejski Bank Centralny
Europejski Bank Centralny, siedziba we Frankfurcie n. Menem

Tym samym inflacja konsumencka w eurolandzie ponownie zbliżyła się do celu inflacyjnego Europejskiego Banku Centralnego, który wynosi 2 proc.

INFLACJA W STREFIE EURO ZNOWU W DÓŁ

Nieco gorzej ma się sprawa z inflacją bazową. Inflacja z wyłączeniem zmiennych cen żywności i energii zatrzymała się na poziomie 2,9 proc., podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie o 0,1 punktu procentowego wyższego.

INFLACJA W STREFIE EURO ZNOWU W DÓŁ

Czy dzisiejsze dane mogą skłonić europejski bank centralny do obniżenia kosztów pieniądza? EBC rozpoczął już cykl obniżek, pytaniem pozostaje jego tempo. Wydaje się, że w tym roku zobaczymy jeszcze maksymalnie dwie obniżki stóp procentowych po 25 pb.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.