Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

INFLACJA W CZECHACH ZNOWU ROŚNIE

Inflacja w Czechach znowu rośnie – podano wyniki za lipiec.

INFLACJA W CZECHACH ZNOWU ROŚNIE
foto: pixabay.com
INFLACJA W CZECHACH ZNOWU ROŚNIE
Inflacja z Czechach znowu rośnie.

Inflacja w Czechach znowu w górę. Lipcowy odczyt wskazuje u naszych południowych sąsiadów już 17.5% wzrost cen w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Jest to więcej o 0.3% w stosunku do czerwca i nieco mniej niż zakładały prognozy.

Poza czeską inflacją, poznaliśmy dzisiaj również dane z innych krajów. I tak w Norwegii, inflacja CPI wyniosła w lipcu 6.8% R/R, jest to o pół punktu procentowego wyższy odczyt niż spodziewał się tego rynek, ponadto Inflacja PPI w tym kraju osiągnęła aż 73.6%. Gaz z Baltic Pipe nie będzie tani.

Finalny odczyt wzrostu cen we Włoszech wyniósł 7.9% i był zgodny z oczekiwaniami analityków. Jest to spadek o 0.1% pp w stosunku do czerwca.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W CZECHACH ZNOWU ROŚNIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: