Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

INFLACJA W CHINACH NAJNIŻSZA OD DWÓCH LAT

INFLACJA W CHINACH
źródło: pixabay.com

Ceny w Chinach wzrosły w kwietniu najsłabiej od dwóch lat. Słaba presja popytowa w państwie środka może uchronić światowe rynki przed gwałtownym wzrostem cen surowców.

INFLACJA W CHINACH
Inflacja w Chinach. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA CPI USA W IV: +4.9% ROK DO ROKU

Ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu w Chinach o 0.1% w ujęciu rocznym, najsłabiej od lutego 2021 roku. Prognoza była większa 0.2 punktu procentowego. W ujęciu miesięcznym utrzymano minimalną deflację na poziomie 0.1%.

Inflacja w Chinach – inflacja producencka

Pogłębia się natomiast deflacja w cenach produkcji sprzedanej przemysłu i to o ponad 1 punkt procentowy. Osiągnęła ona poziom spadku o 3.6%, to jest 0.4 punktu procentowego więcej niż prognozy.

INFLACJA W CHINACH
Inflacja w Chinach. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Chińczycy bardzo ostrożnie sięgają po kapitał skumulowany w okresie pandemicznego zamknięcia gospodarki. Jeżeli go wydają, to raczej na usługi, np turystykę a nie na produkty przemysłowe takie jak AGD, co skutkuje słabszą niż się obawiano presją cenową na światowych rynkach surowców.

INFLACJA W CHINACH NAJNIŻSZA OD DWÓCH LAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: