Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD REAGANA

Inflacja w USA najwyższa od pierwszych lat prezydentury Reagana. W listopadzie wyniosła 6.8%. To oznacza, że ponad połowa z Amerykanów nigdy nie doświadczyła tak szybkiego wzrostu cen.

INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD REAGANA
INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD REAGANA
INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD REAGANA

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD REAGANA

Listopad jest 11-tym miesiącem z 12-tu ostatnich, kiedy inflacja okazała się wyższa, niż przed miesiącem. Paliwa do aut zdrożały w USA w ciągu roku aż o prawie 60%. Zmiany cen paliw w USA są mocniej powiązane z cenami ropy, niż w Europie – bo niższy w tych cenach jest udział podatków.
Szokująco wysoki jest wciąż wzrost cen używanych samochodów. W listopadzie 2021 były średnio o ponad 31% wyższe, niż w listopadzie 2020 roku.
Na europejskim poziomie zdrożał gaz do ogrzewania domów – o ponad 28%. Za to dużo wolniej niż u nas drożeje prąd – bo tylko o 6.5%. Na podobnym poziomie jest natomiast wzrost cen żywności – w USA rok do roku ceny w sklepach spożywczych wzrosły o 6.1%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Podwyżki stóp procentowych zaczynają działać. W kwietniu Polacy spłacili więcej kredytów, niż zaciągnęli nowych - wynika z opublikowanych dziś przez NBP danych o podaży...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

%d bloggers like this: