Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

INFLACJA SPADA W CAŁEJ EUROPIE

źródło: adobe stock
autor: Lea Cabrera

Inflacja odpuszcza także w krajach w których cuda nad dystrybutorami się nie dzieją. Inflacja bazowa w strefie euro okazała się najniższa od roku – co wspiera decyzję EBC, by wstrzymać się z kolejnymi podwyżkami stóp.

INFLACJA SPADA W CAŁEJ EUROPIE

Inflacja bazowa – czyli ta, na którą wpływ ma polityka monetarna – spadła do 4.5 procent – czyli sporo mocniej, niż spodziewali się analitycy. Rynek obstawiał 4.8 procent, co i tak było poziomem o pół punktu procentowego niższym, niż inflacja bazowa w sierpniu.

INFLACJA SPADA W CAŁEJ EUROPIE

Inflacja konsumencka – czyli HICP w przypadku strefy euro – spadła jeszcze mocniej, bo do 4.3 procent rocznie, czyli najniżej od dwóch lat. Spora w tym zasługa wczorajszego tąpnięcia inflacji w Niemczech – inflacja CPI wyniosła we wrześniu 4.5 procent, czyli najmniej od początku wojny. Inflacja zharmonizowana spadła jeszcze mocniej – do 4.3 procent.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d