Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

INFLACJA PRODUCENCKA W USA POWYŻEJ SZACUNKÓW

Inflacja producencka w USA wyniosła w czerwcu 11.3% rok do roku.

INFLACJA PPI
foto: pixabay.com

Dziś spłynęły kolejne dane inflacyjne z amerykańskiej gospodarki – i nie napawają optymizmem. Inflacja producencka wzrosła w czerwcu mocniej od oczekiwań.

INFLACJA PRODUCENCKA W USA
Inflacja producencka w USA była w czerwcu wyższa od prognoz rynkowych.

I tak ceny producentów wzrosły o 11.3% w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosły także miesiąc do miesiąca o ponad 1% – podał amerykańskie biuro statystyki pracy. W górę zrewidowano majowy poziom do 10.9% r/r.

To kolejne złe dane – wczoraj rynek zaskoczył poziom inflacji konsumenckiej, która przekroczyła 9% i jest najwyższa od 1981 r.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA CPI W USA POWYŻEJ OCZEKIWAŃ RYNKU

W sprawie inflacji głos zabrała dziś sekretarz skarbu USA – Janet Yellen. Jak pisze CNBC – Yellen ostrzegła, że inflacja jest niedopuszczalnie wysoka, a obniżanie cen jest i będzie dla rządu najważniejsze.

Główne działo przeciw rosnącej inflacji – czyli wzrost stóp procentowych – wytoczył FED rozpoczynając cykl w marcu. Rynek oczekuje, że na najbliższym lipcowym posiedzeniu – które odbędzie się 26-27 lipca – amerykańska rezerwa federalna zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych o 100 punktów bazowych. Teraz przedział stóp procentowych wynosi 1.5%-1.75%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA PRODUCENCKA W USA POWYŻEJ SZACUNKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Dell w czwartym kwartale 2022 roku zanotował aż 37 proc. spadek sprzedaży

GOSPODARKA

Dell zwolni ponad 6 tysięcy 600 etatowych pracowników informuje agencja Bloomberg. To kolejna technologiczna spółka z USA, która redukuje zatrudnienie.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: