Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH ZNACZNIE SPADŁA

Inflacja producencka w Niemczech zanotowała duży spadek.

KRYZYS NIERUCHOMOŚCI W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Inflacja producencka w Niemczech spadła głęboko poniżej oczekiwań. Za spadek odpowiadały przede wszystkim taniejące surowce energetyczne.

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH
Inflacja producencka w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Jak poinformował dziś rano federalny urząd statystyczny Destatis, wzrost cen producenckich w marcu w ujęciu rocznym osiągnął 7.5%, wobec oczekiwanych 9.9%. W lutym inflacja PPI sięgała niemal 16%.

Ciekawie prezentują się również dane w ujęciu miesięcznym, gdzie wyraźnie już dostrzegalna jest deflacja, czyli spadki cen – w marcu ceny producenckie spadły o 2.6%, oczekiwano jedynie 0.4% spadku.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W WIELKIEJ BRYTANII SPADA, ALE ROZCZAROWUJĄCO POWOLI

Jak podali niemieccy statystycy, za spadki inflacji PPI odpowiadają przede wszystkim spadające ceny surowców energetycznych i produktów naftowych.

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH ZNACZNIE SPADŁA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: