Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INFLACJA

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH NADAL SPADA

PRZEMYSŁ STREFY EURO

Spodziewana, ale zła informacja o gospodarce naszego największego partnera handlowego. Ceny produkcji przemysłowej w Niemczech wciąż na potężnym minusie.

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH NADAL SPADA
Inflacja producencka w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Niemiecki wskaźnik PPI za październik pokazał spadek cen o jedną dziesiątą (0,1%) w ujęciu październik do września i aż o 11% w ujęciu październik tego roku do października 2022. Dane są zgodne z prognozami, więc nie ma zaskoczenia. Jest jednak smutek i niepokój, bo spadające tak szybki ceny niemieckiej produkcji to objaw słabości tamtejszej gospodarki. Słabości, która przekłada się na dynamikę PKB. W piątek będziemy znali finalne dane o PKB Niemiec w trzecim kwartale, które spodziewane są na -0,8% rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: RAINBOW TOURS LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

Jedynym pocieszeniem jest to, że PPI, czyli ceny produktów przemysłowych w Niemczech spadają nieco wolniej, niż przed miesiącem.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH NADAL SPADA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

OTOCZENIE MAKRO

Wynagrodzenia rosną nieco wolniej, produkcja przemysłowa wyszła na plus. Zaczynamy od raportu o stanie polskiej gospodarki na połowę roku - raporcie, który ma znaczenie...

INFLACJA

Inflacja w Polsce w połowie unijnej stawki. W strefie euro nieznacznie spadła, ale nadal znajduje się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, jak kupić mieszkanie we Włoszech i czy to się opłaca, oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24...