Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

INFLACJA PPI USA W VI’23: +0.1% ROK DO ROKU

INFLACJA W USA
foto: pixabay.com

Po wczorajszych dobrych danych na temat inflacji CPI w USA, dziś napłynęły zza ocenu równie dobre dane o inflacji producenckiej.

INFLACJA PPI USA W VI'23: +0.1% ROK DO ROKU

Z opublikowanych przez Departament Pracy danych wynika, że inflacja PPI w wyniosła 0.1% rok do roku. Tymczasem analitycy obstawili, że wynik ten będzie oscylował w granicach 0.4%.

Miesiąc wcześniej wskaźnik PPI wynosił 0.9% a na początku roku inflacja producentów w USA wynosiła aż równe 6%.
Od czerwca 2022 kiedy odczyt PPI znajdował się na rekordowym poziomie
11.3% inflacja producentów spada już dwunasty miesiąc z rzędu.

Z kolei inflacja bazowa cen produkcji sprzedanej wyniosła w czerwcu 2.4% I była o trzy dziesiąte lepsza od oczekiwań rynków.

Wskaźnik przedstawiający wzrost lub spadek kosztów produkcji, czyli inflacja PPI, pokazuje, jak zmieniały się ceny w przemyśle. Obrazuje także, jakie kwoty otrzymał producent za wyprodukowany i dostarczony towar. 

Po wczorajszych danych na inflacji CPI również dzisiejsza publikacja podsyca spekulacje na temat zakończenia cyklu podwyżek przez FED.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

NBP

Jak przyznała pierwsza wiceprezes NBP Marta Kightley inflacja bazowa będzie podwyższona przez dłuższy okres, natomiast inflacja konsumencka „tymczasowo odbije w drugiej połowie roku”. W...