Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

INFLACJA POŻERA PARÓWKI W IKEI

Inflacja pożera parówki w Ikei – hot dogi będą droższe o 100%.

PARÓWKI W IKEI
foto: pixabay.com

Teraz temat drożyzny, która pożera nawet popularny i prosty przysmak ze szwedzkiej sieciówki. Jeżeli w waszej świadomości hot dogi w Ikei nadal kosztują złotówkę, to czeka was mocne rozczarowanie. Popularne bułki z parówką zostały zmiażdżone przez inflację – a sieci nie udało się utrzymać atrakcyjnej ceny, która obowiązywała przez 22 lata.

Pierwsza podwyżka cen hot dogów z Ikei nastąpiła w 2019 roku. Sieć tłumaczyła się wtedy „wzrostem cen surowców”, które doprowadziły że sieć „nie jest w stanie” utrzymać ceny na poziomie 1 zł, dlatego podnosi ją o 100 proc. 2 złote za hot doga jeszcze nie szokowało, jednak obecne 4 złote – po kolejnej, stuprocentowej podwyżce – już bardzo. Zmiany objęły z resztą cały cennik – hot dog bez dodatków to 3 złote, opcja wege 2.50.

CZYTAJ TEŻ: JAJECZNY KRYZYS. WKRÓTCE MOGĄ PODROŻEĆ O KILKADZIESIĄT PROCENT

Zwyżka dotknęła klientów tak mocno, że na jej temat zaczęły powstawać nawet internetowe żarty, do których sieć musiała się w końcu ustosunkować. Dementujemy ostatnie hot newsy: żadnych hot dogów na raty! – napisali administratorzy profilu IKEA na Facebooku. W IKEI podrożały z resztą nie tylko parówki. Jeszcze w styczniu sieć informowała, że podwyższy ceny w 2022 roku średnio o 9 procent na całym świecie. Niektóre produkty w polskiej ofercie podrożały w związku z tym nawet o kilkadziesiąt procent.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA POŻERA PARÓWKI W IKEI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: