Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

INFLACJA NIE ODPUSZCZA – W PAŹDZIERNIKU 17.9% R/R

Inflacja nie odpuszcza. Zgodnie z finalnym odczytem Głównego Urzędu Statystycznego ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku w skali roku podskoczyły aż o 17,9 proc.

INFLACJA NIE ODPUSZCZA - W PAŹDZIERNIKU 17.9% R/R

To najwyższy wzrost inflacji od blisko 25 lat. Natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca w październiku ceny towarów i usług wzrosły o 1,8 proc.

INFLACJA NIE ODPUSZCZA

Przy okazji finalnego odczytu inflacji za wrzesień poznaliśmy jej składowe.
A co najmocniej wpływało na wzrost cen w ubiegłym miesiącu?
W ciągu ostatniego roku o prawie 29 proc. podrożało użytkowanie mieszkań, co nie powinno dziwić gdyż ta pozycja w statystykach GUS obejmuje m.in. nośniki energii, które w skali roku podrożały o ponad 41,6 proc.
Stale inflacje podbija też żywność, która w skali roku podrożała o 22 proc. Królem cen w tym zestawie okazał się cukier, którego cena w skali roku wzrosła w październiku o 97,8 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: