Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

INFLACJA NAPĘDZA KURSY BANKÓW

Trwa run na banki na GPW. W ciągu ostatnich 3 sesji – czyli od czasu wrześniowego odczytu inflacji konsumenckiej, który mocno przebił rynkowe oczekiwania – branżowy WIG-Banki zyskał już 600 pkt, czyli ponad 7 proc.

INFLACJA NAPĘDZA KURSY BANKÓW

Inwestorzy wierzą, że zaskakująco wysoka inflacja przybliża ewentualność podwyżek stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Wyższy koszt pieniądza to dla banków szansa na wygenerowanie wyższego wyniku odsetkowego – głównego elementu składającego się zyski banków.
Dlatego po piątkowym komunikacie Głównego Urzędu Statystycznego, że inflacja konsumencka we wrześniu mocno przebiła rynkowe prognozy kursy akcji banków mocno ruszyły w górę.
Przypomnijmy, że najbliższe decyzyjne posiedzenie RPP w sprawie stóp jest już jutro. Co prawda większość analityków nie spodziewa się by rada już jutro zdecydowała się na podwyżkę stóp, jednak najwyższa od 20 lat inflacja konsumencka w naszym kraju sprawia, że rynek coraz głośniej spekuluje o listopadowych podwyżkach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA NAPĘDZA KURSY BANKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

%d bloggers like this: