Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

INFLACJA NA WYSPACH SPADA ALE WOLNIEJ

INFLACJA NA WYSPACH SPADA ALE WOLNIEJ

Niższe ceny energii wyhamowały wzrost inflacji na Wyspach Brytyjskich. Jednak spowolnienie wzrostu cen jest niższe niż oczekiwano.

Jak podało dziś brytyjskie biuro statystyczne inflacja konsumencka spadła w kwietniu do 8,7% z 10,1% miesiąc wcześniej. Rynek oczekiwał spadku do 8,2%.

Ceny energii spadają, lecz inflację napędzają galopujące ceny żywności. Stopa inflacji żywności i napojów bezalkoholowych spadła z 19,2% w marcu do 19,1% w kwietniu, co jest drugim najwyższym wynikiem od ponad 45 lat.

Co może martwić, odpowiadający za tłumienie inflacji na Wyspach, Bank of England, stale rośnie za to inflacja bazowa, czyli ta nie uwzględniająca cen energii i żywności. Wzrosła ona w kwietniu do 6,8% z 6,2% miesiąc wcześniej, co jest najwyższym wynikiem w historii tego odczytu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: