Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

INFLACJA MOŻE SPADAĆ WOLNIEJ

INFLACJA
foto: pixabay.com

Spada inflacja, maleją też oczekiwania inflacyjne Polaków. W czerwcu wskaźnik przyszłej inflacji obniżył się do 88,2 pkt., czyli o 2,1 pkt. wobec maja – poinformowało w raporcie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

INFLACJA
Inflacja może spadać wolniej. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Jednak jak zauważają analitycy BIEC pojawiają się symptomy świadczące o tym, że w najbliższym czasie tempo wzrostu cen będzie obniżać się coraz wolniej.

Według autorów badania oczekiwania inflacyjne konsumentów, choć w ostatnich miesiącach nieco obniżały się, to utrzymują się ciągle na bardzo wysokim poziomie, a w maju ponownie wzrosły.

CZYTAJ TEŻ: MOCNE WZROSTY W USA PRZED DECYZJĄ FED

Według biura jeśli konsumenci spodziewają się przyspieszonego wzrostu cen, to wielce prawdopodobne jest, że nasili się również presja na wzrost wynagrodzeń, a siła przetargowa pracowników wobec pracodawców będzie rosła wraz z pojawianiem się kolejnych przedwyborczych obietnic.

Przypomnijmy że według wstępnego odczytu GUS w maju inflacja spadła do 13 procent z 14,7 procent miesiąc wcześniej. Ostateczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług poznamy już jutro o godzinie 10.

INFLACJA MOŻE SPADAĆ WOLNIEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: