Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI PRZEKROCZYŁA 80%

Inflacja konumencka w Turcja przebiła w sierpniu 80%, inflacja PPI wyniosła 143%

INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI
foto: pexels.com
INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI
Inflacja konsumencka w Turcji.

Inflacja CPI w Turcji w sierpniu wyniosła 80.2% jest to co prawda niższa wartość niż spodziewali się analitycy, ale wciąż na rekordowym poziomie. Z kolei inflacja PPI wyniosła ponad 143%.

Ekscentryczna Polityka obniżania stóp procentowych, którą narzucił tureckiemu bankowi centralnemu prezydent Tayyip Erdogan nie przynosi jak widać rezultatów w okresie najwyżej od dekad inflacji w tym kraju. W zeszłym miesiącu tamtejszy odpowiednik naszego NBP obniżył główną stopę procentową o 100PB.

CZYTAJ TEŻ: ERDOGAN GROZI GRECJI

Sytuacja ma się gorzej według wyliczeń Grupy ENAG -niezależnego tureckiego ośrodka zajmującego się badaniem inflacji, który uważa, że wzrost cen w Turcji może wynosić nawet 180% rok do roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI PRZEKROCZYŁA 80%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: