Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

INFLACJA CPI W VI’21: 4.4% R/R

Główny Urząd Statystyczny podał dane o inflacji konsumenckiej w czerwcu. Nastąpił niespodziewany spadek – ceny rosną odrobinę wolniej niż w ostatnim czasie.

INFLACJA CPI W VI'21: 4.4% R/R

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu rok do roku o 4,4 proc.
a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc.

Dla przypomnienia przed miesiącem roczna inflacja CPI wyrównała maksimum z lutego 2020 roku i wyniosła 4.7%. Szybciej w ujęciu rocznym ceny rosły po raz ostatni pod koniec 2011 roku.

Tzw. szybki szacunek inflacji nie pokaże pełnego rozbicia na wszystkie kategorie dóbr i usług. Pełny raport o czerwcowej inflacji CPI poznamy 15 lipca.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...