Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

INFLACJA CPI W VI’21: 4.4% R/R

Główny Urząd Statystyczny podał dane o inflacji konsumenckiej w czerwcu. Nastąpił niespodziewany spadek – ceny rosną odrobinę wolniej niż w ostatnim czasie.

INFLACJA CPI W VI'21: 4.4% R/R

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu rok do roku o 4,4 proc.
a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc.

Dla przypomnienia przed miesiącem roczna inflacja CPI wyrównała maksimum z lutego 2020 roku i wyniosła 4.7%. Szybciej w ujęciu rocznym ceny rosły po raz ostatni pod koniec 2011 roku.

Tzw. szybki szacunek inflacji nie pokaże pełnego rozbicia na wszystkie kategorie dóbr i usług. Pełny raport o czerwcowej inflacji CPI poznamy 15 lipca.

INFLACJA CPI W VI'21: 4.4% R/R

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

CENY

Zerowy VAT na żywność pozostanie z nami prawdopodobnie do końca marca przyszłego roku. Minister finansów Andrzej Kosztowniak podpisał rozporządzenie o zerowej stawce VAT na...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

%d