Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

INFLACJA CPI W USA HAMUJE

Inflacja CPI w USA sięgnęła 8.5%.

INFLACJA CPI W USA
foto: pixabay.com
INFLACJA CPI W USA
Lipcowa inflacja CPI w USA.

Inflacja za oceanem pozytywnie zaskoczyła rynek bo spadła w lipcu rok do roku mocniej od oczekiwań. Wzrost cen towarów i usług sięgnął 8.5% – podało amerykańskie biuro statystyki pracy.

CZYTAJ TEŻ: ELON MUSK SPRZEDAŁ AKCJE TESLI ZA BLISKO 7 MLD DOLARÓW

To 6 dziesiątych mniej niż odczyt czerwcowy i o 2 dziesiąte mniej niż spodziewał się rynek. To pierwszy raz od 3 miesięcy gdy wskaźnik spadł. Nadal jednak inflacja za oceanem pozostaje rekordowa. Dane za czerwiec pokazały że inflacja jest najwyższa od 40 lat. Zdaniem ekonomistów to właśnie w czerwcu był szczyt inflacji w USA.

INFLACJA CPI W USA
Lipowa bazowa inflacja CPI w USA.

Pozytywnie zaskoczył też odczyt inflacji bazowej, która wbrew oczekiwaniom pozostała na poziomie z czerwca i wyniosła 5.9% r/r szacunki zakładały że wzrośnie do 6.1%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

INFLACJA CPI W USA HAMUJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: