Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

REKORDOWA SPRZEDAŻ ZARY. I MOCNY KURS NA EKOLOGIĘ

Rekordowa sprzedaż Inditexu przyjęta przez inwestorów 4 procentową przeceną. Klienci zostawili w III kwartale w sklepach należących do Inditexu o prawie 40% więcej pieniędzy, niż przed rokiem.

REKORDOWA SPRZEDAŻ ZARY
Źródło: Inditex.com

Rekordowa sprzedaż właściciela Zary

Od lutego do października (rok obrotowy przesunięty o jeden miesiąc) Grupa Inditex sprzedała tekstylia o łącznej wartości ponad 19 mld euro.

Dla porównania – LPP, największa pod względem przychodów polska spółka modowa z porfelem marek kierowanych do podobnego segmentu klientów – miała między styczniem a końcem września 12 mld złotych przychodów. To ponad siedmiokrotnie mniej, niż Inditex.

Sprzedaż on-line w ciągu roku wzrosła w Inditeksie o 28%, a w ciągu dwóch lat – o 124%. Spółka spodziewa się, że w całym obecnym roku obrotowym już 1/4 sprzedaży przypadać będzie na kanał on-line.

Właściciel m.in. sieci sklepów Zara, Bershka, Stradivarius i Massimo Dutti osiągnął w pierwszych trzech kwartałach 2.5 mld euro zysku netto. To o ponad 270% więcej, niż przed rokiem. W biznesie modowym koszty stałe (najem powierzchni handlowej i koszty wynagrodzeń) stanowią główny koszt działalności – dlatego wzrost przychodów daje dużą dźwignię na wyniku netto.

Marża zysku netto Inditeksu w ostatnich 9 miesiącach wyniosła niecałe 13%.

CZYTAJ TEŻ: AKCJE LPP NAJDROŻSZE W HISTORII

Mimo tych świetnych wyników akcje spółki straciły w środę ponad 5% swojej wartości. Inditex poinformował, że czekają go spore zmiany, które mogły wywołać obawy o przyszłoroczny poziom kosztów spółki. Inditex zapowiedział bowiem, że w 2022 roku dostosuje swoje fabryki do wymogów zerowej emisyjności, ograniczy zużycie wody do produkcji tekstyliów o 25 procent, a plastik służący do produkcji odzieży będzie w 100 procentach pochodził z recyklingu.

Inditex to firma należąca do hiszpańskiego multimiliardera Amancio Ortegi. Grupa jest właścicielem marek odzieżowych m.in. Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, czy Uterqüe.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWA SPRZEDAŻ ZARY. I MOCNY KURS NA EKOLOGIĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Zyski Shell na rekordowym poziomie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji polskiego przemysłu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Małgorzatą Bieniaszewską, prezes MB Pneumatyka i z Piotrem Soroczyńskim z Krajowej Izby Gospodarczej.

USA

Wysoka inflacja w USA i innych rynkach nie przeszkodziła McDonald’s, najbardziej znanej sieci fast food na świecie, w poprawie ubiegłorocznych zysków. W ostatnim kwartale...

%d bloggers like this: