Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

IMPEACHMENT BIDENA?

IMPEACHMENT BIDENA?
Prezydent USA Joe Biden (24.11.2021)

Kevin McCarthy Republikański Przewodniczący Izby Reprezentantów nakazał trzem komisjom kontrolowanym przez Republikanów rozpoczęcie postępowania impeachmentowego przeciwko prezydentowi Joe Bidenowi.

Według McCarthego prezydent USA skłamał kiedy mówił na temat interesów swojego syna prowadzonych za granicą.
Przewodniczący Izby Reprezentantów podjął decyzję o wszczęciu postępowania bez poddania jej pod głosowanie. Może to oznaczać, że nie miał on wystarczającego poparcia w Izbie.

Republikanie polują na Bidena od dłuższego czasu. W styczniu republikańska Komisja ds. Kontroli Izby Reprezentantów rozpoczęła śledztwo w sprawie zarzutów, że Biden czerpał korzyści z interesów syna Huntera, gdy był wiceprezydentem.

Teraz jednak konflikt wchodzi w nową fazę.
Postępowaniem impeachmentowym będzie kierować Republikanin James Comer, przewodniczący Komisji Kontroli Izby Reprezentantów.

Rzecznik Biura Rady Prawnej Białego Domu Ian Sams, komentując decyzję McCarthego
powiedział że Republikanie w Izbie Reprezentantów prowadzili śledztwo w sprawie Bidena przez dziewięć miesięcy i nie znaleźli dowodów na nieprawidłowości.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.