Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

IMPEACHMENT BIDENA?

IMPEACHMENT BIDENA?
Prezydent USA Joe Biden (24.11.2021)

Kevin McCarthy Republikański Przewodniczący Izby Reprezentantów nakazał trzem komisjom kontrolowanym przez Republikanów rozpoczęcie postępowania impeachmentowego przeciwko prezydentowi Joe Bidenowi.

Według McCarthego prezydent USA skłamał kiedy mówił na temat interesów swojego syna prowadzonych za granicą.
Przewodniczący Izby Reprezentantów podjął decyzję o wszczęciu postępowania bez poddania jej pod głosowanie. Może to oznaczać, że nie miał on wystarczającego poparcia w Izbie.

Republikanie polują na Bidena od dłuższego czasu. W styczniu republikańska Komisja ds. Kontroli Izby Reprezentantów rozpoczęła śledztwo w sprawie zarzutów, że Biden czerpał korzyści z interesów syna Huntera, gdy był wiceprezydentem.

Teraz jednak konflikt wchodzi w nową fazę.
Postępowaniem impeachmentowym będzie kierować Republikanin James Comer, przewodniczący Komisji Kontroli Izby Reprezentantów.

Rzecznik Biura Rady Prawnej Białego Domu Ian Sams, komentując decyzję McCarthego
powiedział że Republikanie w Izbie Reprezentantów prowadzili śledztwo w sprawie Bidena przez dziewięć miesięcy i nie znaleźli dowodów na nieprawidłowości.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: