Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ILE ZA DEVELIĘ? FUNDUSZE PODNOSZĄ OFERTĘ

Ile za Develię? Fundusze inwestycyjne podnoszą ofertę do 3.9 zł za akcję. To o 16 procent więcej, niż w pierwotnej propozycji.

DEVELIA

Wcześniejsze warunki oferowane przez brytyjski fundusz Metric Capital Partners (i wzywające w imieniu Brytyjczyków fundusze inwestycyjne: Forseti, Invest Line oraz BEKaP), a szczególnie cena w wezwaniu (3 zł i 34 grosze) nie spodobały się zarządowi spółki. W piątek, 28 stycznia, zarząd Develii wydał oświadczenie w którym przekonywał, że cena zaproponowana w wezwaniu nie odpowiada wartości godziwej przedsiębiorstwa.

Ile za Develię? Sprzedaż po 3.6 zł za akcję nieprzesądzona

Taki sam pogląd mają głowni akcjonariusze Develi czyli fundusze emerytalne m.in. NN, Aviva i MetLife. W związku z tym każdy z funduszy z osobna oświadczył, że nie sprzeda akcji Develii w wezwaniu po cenie 3,34 zł za akcję.
W czwartek, po podwyższeniu ceny w wezwaniu, kurs akcji Develi podskoczył do 3 zł i 60 groszy.

CZYTAJ TEŻ: CENY NIERUCHOMOŚCI ZACZNĄ SPADAĆ? ZAŁAMANIE W KREDYTACH

Develia to deweloper działający w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, głównie tych o podwyższonym standardzie oraz komercyjnych (biurowych, handlowych i usługowych). Wcześniej firma funkcjonowała jako LC Corp, a została założona przez wrocławskiego przedsiębiorcę Leszka Czarneckiego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ILE ZA DEVELIĘ? FUNDUSZE PODNOSZĄ OFERTĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Develia sprzedała w ubiegłym roku mniej mieszkań – ale zapaści nie widać. Nie wiemy jednak jakie ceny akceptowali klienci. Jeden z trzech największych deweloperów...

GPW

Develia z wynikami kwartalnymi gorszymi od oczekiwań.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na runku mieszkaniowym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Robertem Chojnackim, prezesem redNet Consulting.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestowaniu instytucjonalnym w nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Małgorzatą Dankowską z Zespołu Doradztwa Podatkowego w TPA Poland.

%d bloggers like this: