Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

Spór między polskim rządem a Komisją Europejską ma finansowy wymiar i o nim przede wszystkim mówimy w BIZNES24. Od rozwiązania sporu zależy, czy dodatkowe 250 mld zł z unijnego funduszu odbudowy trafi do polskich firm. Na razie płyną pieniądze ze zwykłego unijnego budżetu – tu na szczęście nic groźnego się nie dzieje.

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

Do lipca tego roku z budżetu Unii wpłynęło do Polski netto – czyli po odliczeniu polskich płatności – ponad 8 miliardów euro. Tak dużej kwoty między styczniem a lipcem Unia Europejska do Polski jeszcze nigdy nie wysłała.
W sumie od 2004 roku Polska z Unii dostała 206 mld euro, a nasza składka wyniosła 66 mld euro. Czyli netto jesteśmy 140 mld euro na plusie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

UE

Europejski Bank Centralny zdecydował o podniesieniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych. To decyzja oczekiwana przez rynek i największa w historii EBC.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie i logistyce, w tym również węgla rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem firmy SymLog.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po wojnie i jak może wyglądać odbudowa zniszczeń powojennych w Ukrainie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem...

%d bloggers like this: