Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

Spór między polskim rządem a Komisją Europejską ma finansowy wymiar i o nim przede wszystkim mówimy w BIZNES24. Od rozwiązania sporu zależy, czy dodatkowe 250 mld zł z unijnego funduszu odbudowy trafi do polskich firm. Na razie płyną pieniądze ze zwykłego unijnego budżetu – tu na szczęście nic groźnego się nie dzieje.

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

Do lipca tego roku z budżetu Unii wpłynęło do Polski netto – czyli po odliczeniu polskich płatności – ponad 8 miliardów euro. Tak dużej kwoty między styczniem a lipcem Unia Europejska do Polski jeszcze nigdy nie wysłała.
W sumie od 2004 roku Polska z Unii dostała 206 mld euro, a nasza składka wyniosła 66 mld euro. Czyli netto jesteśmy 140 mld euro na plusie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE? DO LIPCA 8.35 MLD EURO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

POLSKA

Komunikat prasowy o ustanowieniu dwustronnej linii swapowej między Europejskim Bankiem Centralnym a Narodowym Bankiem Polskim.

POLSKA

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć...

%d bloggers like this: