Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

ILE MINIMALNEJ PENSJI W 2025 ROKU?

Być może już dziś po posiedzeniu rady ministrów poznamy wysokość płacy minimalnej w przyszłym roku.

BUDOWLANKA W DÓŁ
foto: pixabay.com

Rząd ma czas do 15 czerwca by podać wysokość minimalnego wynagrodzenia na przyszły rok. Może zatem zrobić to dziś lub w po posiedzeniu KPRM w kolejny wtorek 11 czerwca.

A w tym roku z ustaleniem stawki jest wyjątkowo dużo zamieszania. Ministerstwo Pracy chciało by przyszła płaca minimalna była wyznaczana po nowemu i stanowiła 60 proc. minimalnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się przedsiębiorcy argumentując, że takie obciążenia płacowe mogą doprowadzić do bankructwa wielu małych i średnich firm.

Dyskusję przeciął premier Donald Tusk, który oświadczył publicznie, że minimalne wynagrodzenie za pracę w 2025 roku będzie ustalone według dotychczas obowiązujących zasad, a więc praktycznie zwaloryzowane o inflację.

Przypomnijmy, że obecnie płaca minimalna w naszym kraju wynosi 4242 zł brutto, a 1 lipca ma zostać podniesiona do 4 300 zł brutto.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.