Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

IKEA NIE DOWIEZIE NA ŚWIĘTA?

Ikea poinformowała, że dostawy jego produktów mogą być opóźnione. Wszystko przez zakłócenia w łańcuchu dostaw, który prowadzi przez kanał Sueski.

PARÓWKI W IKEI
foto: pixabay.com

Szwedzka spółka zapewniła, że będzie szukała alternatywnych wyjść, by zapewnić swoim klientom możliwość zrobienia takich, jakie chcą, zakupów. Jednocześnie meblowy gigant uspokajał swoich fanów – nie ma zagrożenia, że zobaczą oni puste magazyny.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni rebelianci Huti z Jemenu atakują statki handlowe na Morzu czerwonym, paraliżując szlak wodny przez Kanał Sueski.

W wyniku ataków rebeliantów najwięksi armatorzy wycofali swoje statki z Morza Czerwonego. Zamiast skrótu przez Kanał Sueski muszą wybierać alternatywną – dłuższą trasę wokół Przylądka Dobrej Nadziei na południowym krańcu Afryki. Wydłuża to podróż o około 3,5 tys. mil morskich i zwykle wydłuża podróż o około 10 dni.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Grupy MCI rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Ewą Ogryczak, wiceprezeską MCI.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uldze na ekspansję za 2023 rok rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowym zysku Bogdanki rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Kasjanem Wyligałą, prezesem LW Bogdanka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak bardzo przytłaczająca dla polskiego przedsiębiorcy jest ogromna liczba zmian w przepisach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jackiem Kowalczykiem z Grant...