Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

IBM ZWALNIA LUDZI I INWESTUJE MILIARDY

Największe przychody na poziomie 7,3 miliarda odnotował w segmencie oprogramowania.

IBM ZWALNIA LUDZI I INWESTUJE MILIARDY
fot: IBM

IBM wygenerował niemal 16,7 miliarda dolarów przychodów w 4 kwartale 2022 r. Wyniki giganta były zgodne z prognozami. W raporcie korporacja poinformowała o zwolnieniach, ale również miliardowych inwestycjach i przełomowych technologiach.

Wyniki IBM były zgodne z oczekiwaniami rynku. Największe przychody na pozimie 7,3 miliarda odnotował w segmencie oprogramowania, z konsultingu było to niemal 4,8 miliarda zaś ze sprzedaży i utrzymania infrastruktury 4,5 miliarda. Tym samym w każdym segmencie działalności firma poprawiła wyniki.
Również zysk był zgodny z oczekiwaniami czyli 3,60 dolara na akcję.

Mimo dobrych wyników, jak i 11 proc. wzrostowowi cen akcji w ciągu roku, władze IBM podtrzymały decyzję o zwolenianiach. Łącznie ma być zwolnionych 3900 osób, co obecnie stanowi 1,5 procent wszystkich pracowników.

Gigant planuje również w ciągu najbliższych 10 lat zainwestować 20 mld dolarów w nową centralę zlokalizowaną w Hudson Valley w Nowym Jorku. Ponadto planowana jest premiera superkomputera kwantowego nowej generacji z 433 kubitami.

Władze IBM patrzą pozytywnie na nadchodzący rok. Arvind Krischna, dyrektor generalny powiedział podczas konferencji wynikowej, że nie widzi spowolnienia a ich Klienci są gotowi na nowe projekty i inwestycje w nową infrastrukturę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

IBM ZWALNIA LUDZI I INWESTUJE MILIARDY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: