Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

IBM KOŃCZY ZATRUDNIAĆ LUDZI TAM, GDZIE WYSTARCZY SZTUCZNA INTELIGENCJA

IBM kończy zatrudniać ludzi do pracy, którą może wykonać sztuczna inteligencja. Na pierwszy ogień pójdą etaty rekruterów – zapowiedział prezes IBM w wywiadzie dla Bloomberga.

IBM KOŃCZY ZATRUDNIAĆ LUDZI TAM, GDZIE WYSTARCZY SZTUCZNA INTELIGENCJA
fot: IBM

Prezes Arvind Krishna powiedział, że prawie 1/3 z 26 tysięcy prawowników IBM niezwiązanych z kontaktem z klientami zostanie w ciągu najbliższych lat zastąpionych sztuczną inteligencją. Oznacza to zwolnienie prawie 8 tysięcy osób.

CZYTAJ TEŻ: CZY FIRST BĘDZIE OSTATNIM RATOWANYM? INWESTORZY CHCĄ W TO WIERZYĆ. EKSPERCI SCEPTYCZNI

Chociaż dziś na czele rewolucji AI stoi Microsoft i rozwijana przez jego spółkę usługa ChatGPT – to IBM jest jednym z pionierów sztucznej inteligencji. To jego oprogramowanie – znane jako Deep Blue oraz Watson – pokonały szachowego arcymistrza Garry’ego Kasparowa, oraz zwyciężyły w amerykańskiej edycji Jeopardy, teleturnieju znanego w Polsce pod nazwą Va Banque.

CZYTAJ TEŻ: OSTATNIE GODZINY NA PIT 2022

Według opublikowanego niedawno raportu banku Goldman Sachs sztuczna inteligencja zagraża 300 milionom miejsc pracy w Europie i USA. W obu tych obszarach mieszka łącznie około 900 milionów osób.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

IBM KOŃCZY ZATRUDNIAĆ LUDZI TAM, GDZIE WYSTARCZY SZTUCZNA INTELIGENCJA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na polskim rynku pracy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Ranstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O debiucie Space Fox Games na NewConnect rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrem Korulskim, prezesem Space Fox Games.

AI

Największe firmy technologiczne świata oraz 28 państw, w tym Chiny, Stany Zjednoczone i Unia Europejska, podpisały porozumienie w sprawie koordynacji rozwoju sztucznej inteligencji i...

USA

Stany Zjednoczone rozpoczynają regulowanie zasad działania sztucznej inteligencji. Dziś prezydent Joe Biden wyda rozporządzenie z mocą ustawy zmuszające firmy rozwijające technologię AI do dzielenia...

%d