Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

HSBC: ZYSK NETTO 1H2021 $8.4 MLD

Zyski giganta bankowego HSBC wzrosły ponad dwukrotnie w pierwszej połowie roku, na skutek ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

HSBC: ZYSK NETTO 1H2021 $8.4 MLD

Największy bank w Europie pod względem aktywów odnotował wzrost zysku netto w pierwszym półroczu bieżącego roku do 8 mld 400 mln dolarów, w porównaniu do 3,4 mld dolarów zysku w tym samym okresie zeszłego roku.
„Cieszę się z rozmachu z jakim przeprowadzamy nasz plan rozwoju i transformacji. W szczególności zdecydowanych kroków, aby określić przyszłość naszych placówek w Stanach Zjednoczonych i Europie kontynentalnej” – powiedział CEO HSBC Noel Quinn. Bank planuje wypłacić zaliczkową dywidendę w wysokości siedmiu centów za akcję po tym, jak Bank Anglii w zeszłym miesiącu zlikwidował ograniczenia takich wypłat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Zysk w trzecim kwartale grupy PZU okazał się o 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych i wyniósł 660 mln zł. Siedem biur maklerskich prognozowało...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakująco dobrych wynikach grupy Asseco Poland rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karoliną Rzońcą-Bajorek, wiceprezes d.s. finansowych Asseco Poland

%d bloggers like this: