Connect with us

Hi, what are you looking for?

WYNIKI SPÓŁEK SPÓŁEK

HSBC: ZYSK NETTO 1H2021 $8.4 MLD

Zyski giganta bankowego HSBC wzrosły ponad dwukrotnie w pierwszej połowie roku, na skutek ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

Największy bank w Europie pod względem aktywów odnotował wzrost zysku netto w pierwszym półroczu bieżącego roku do 8 mld 400 mln dolarów, w porównaniu do 3,4 mld dolarów zysku w tym samym okresie zeszłego roku.
„Cieszę się z rozmachu z jakim przeprowadzamy nasz plan rozwoju i transformacji. W szczególności zdecydowanych kroków, aby określić przyszłość naszych placówek w Stanach Zjednoczonych i Europie kontynentalnej” – powiedział CEO HSBC Noel Quinn. Bank planuje wypłacić zaliczkową dywidendę w wysokości siedmiu centów za akcję po tym, jak Bank Anglii w zeszłym miesiącu zlikwidował ograniczenia takich wypłat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.