Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

HSBC: ZYSK NETTO 1H2021 $8.4 MLD

Zyski giganta bankowego HSBC wzrosły ponad dwukrotnie w pierwszej połowie roku, na skutek ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

HSBC: ZYSK NETTO 1H2021 $8.4 MLD

Największy bank w Europie pod względem aktywów odnotował wzrost zysku netto w pierwszym półroczu bieżącego roku do 8 mld 400 mln dolarów, w porównaniu do 3,4 mld dolarów zysku w tym samym okresie zeszłego roku.
„Cieszę się z rozmachu z jakim przeprowadzamy nasz plan rozwoju i transformacji. W szczególności zdecydowanych kroków, aby określić przyszłość naszych placówek w Stanach Zjednoczonych i Europie kontynentalnej” – powiedział CEO HSBC Noel Quinn. Bank planuje wypłacić zaliczkową dywidendę w wysokości siedmiu centów za akcję po tym, jak Bank Anglii w zeszłym miesiącu zlikwidował ograniczenia takich wypłat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.