Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Dokumenty w firmie

HP – ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z ORYGINALNYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH

HP - ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z ORYGINALNYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH

Użytkownicy mogą swobodnie wybierać pomiędzy oryginalnymi rozwiązaniami, ale też wieloma zamiennikami. Co więcej, są media i firmy, które dokonują porównania wybranych atramentów i tonerów pochodzących od producentów drukarek, ale i tych, które parają się wyrobem zamienników. Często wyniki testów są zaskakujące, a porównując ceny, nie zawsze zamienniki wypadają zdecydowanie lepiej.

Warto też wspomnieć, że na rynku prócz oryginałów i zamienników funkcjonują także podrabiane materiały eksploatacyjne. HP ACF (Anti-Counterfeiting and Fraud) poinformował, że w zeszłym roku (2020), na terenie Europy, Bliskiego Wschody i Afryki (EMEA), Azji i Pacyfiku oraz obu Ameryk skonfiskował ponad 4,5 mln podróbek swoich towarów. Wśród nich były produkty, części i komponenty drukarskie, w tym tusze i tonery.

„Kierownictwo działów IT musi zachować czujność i stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec zalewających rynek tanich produktów biurowych, które mogą okazać się podróbkami. Marki, dostawcy usług i platformy handlu elektronicznego powinni dzielić się odpowiedzialnością, aby zagwarantować, że sprzedawane na rynku produkty są legalne. Dzięki ścisłej współpracy z naszymi partnerami handlowymi i dystrybutorami możemy ograniczyć liczbę sfałszowanych produktów docierających do klienta” – powiedział Glenn Jones, szef globalnego programu Anti-Counterfeiting Programme w HP.

Oryginał czy zamiennik – czy na pewno niższa cena oznacza oszczędność?

Zamienniki tonerów i tuczy zazwyczaj bywają tańsze od oryginalnych. Nie zawsze jednak korzystanie z nich sprawi, że firma zaoszczędzi. Zamienniki wykorzystują atramenty i proszek koloryzujący (do drukarek laserowych), który nie jest w pełni zgodny ze specyfikacją producentów.

Bywa, że sama konstrukcja pojemników także nie do końca odpowiada oryginałom. Dbają o to patenty producentów i prawo, które zabrania kopiowania produktów bez zgody producenta, a tę raczej trudno jest uzyskać.

W związku z tym zdarza się, że po wymianie atramentów lub tonerów urządzenie odmawia współpracy, gdyż rozpoznaje podrobiony produkt. Tak może dziać się w przypadku najbardziej zaawansowanych urządzeń. W innych pewnie da się zastosować zamiennik lub podróbkę. Jednak na użytkownika mogą spaść inne problemy.

Toner może nie dać się nałożyć na bęben oraz po wypaleniu trzymać się papieru tak jak powinien. To z kolei spowoduje zabrudzenia na wydrukach, nieostre kontury liter i wykresów, albo szybsze ścieranie się wydruków.

HP - ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z ORYGINALNYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH

Podobnie rzecz się ma z atramentami. Dozowanie ich poprzez kałamarze nieoryginalne może nie być dokładnie takie, jak przewidział producent drukarki, przez co papier może nasiąkać mocniej, litery i wydruki rozmazywać się, a połączenia kolorów sprawią, że barwy będą odstawały od oczekiwanych. Co więcej, atrament może wylewać się szybciej lub zapychać dysze (zasychać), przez co procesy czyszczenia głowic mogą zużywać znacznie więcej nieoryginalnego atramentu. Tu także odporność na blaknięcie kolorów pod wpływem światła może być znacznie szybsza, przez co wydruki już po kilku miesiącach mogą zmieniać się i nie dostarczać odpowiednich wrażeń wizualnych.

Wspomniane problemy to także nie wszystko. Zalanie drukarki rozszczelnionym nieoryginalnym atramentem skutkuje zazwyczaj utratą gwarancji na sprzęt. Naprawa może być nieopłacalna i użytkownik będzie zmuszony do nabycia nowego sprzętu. Podobnie jest z uszkodzeniem drukarki laserowej przez pylący nieoryginalny toner.

Niektórzy producenci zamienników zapewniają, że zobowiązują się do naprawy sprzętu uszkodzonego przez ich produkty, ale czy aby na pewno można im ufać? Co w przypadku, gdy ich zespół serwisantów stwierdzi, że to nie ich produkt zawinił, tylko niekompatybilność lub źle użytkowany produkt? Tu także koszty poniesie użytkownik.

Inteligentny system druku HP+

Inteligentny system druku HP+ przewiduje zużycie wkładu drukującego, aby drukarka była zawsze gotowa do pracy. Zapewnia bezpieczniejsze, wydajniejsze i bardziej ekologiczne drukowanie. Działa tylko z produktami firmy HP – drukarkami, atramentami i tonerami. Co więcej, po założeniu konta HP i zapewnieniu połączenia z internetem możliwe jest skorzystanie z 6 miesięcy okresu próbnego subskrypcji Instant Ink oraz uzyskanie dodatkowego roku gwarancji na urządzenia HP.

„Wierzymy, że HP+ to przyszłość druku. To fundamentalna zmiana w sposobie drukowania. Połączyliśmy najlepsze innowacje w druku w jedno kompletne rozwiązanie dla konsumentów i małych firm: wiodący w swojej klasie sprzęt, największą usługę subskrypcji materiałów eksploatacyjnych, w tym tonerów, oraz najlepszą aplikację do drukowania dostępną teraz w chmurze. Zaprojektowaliśmy HP+ dla tych, którzy najbardziej cenią sobie drukowanie, więc teraz możemy zapewnić im to w jeszcze lepszy sposób” – powiedział Tuan Tran, prezes Imaging, Printing and Solutions, HP Inc.

HP - ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z ORYGINALNYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH

HP+ zapewnia automatyczne instalowanie najnowszych wersji oprogramowania wewnętrznego drukarek, dzięki czemu są one zawsze gotowe do pracy i zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób.

Instant Ink zapewni otrzymywanie tuszów lub tonerów w subskrypcji i dostawę, zanim poprzednie się wyczerpią. Co ważne, wysyłka i recykling są wliczone w cenę. Elastyczne plany z możliwością anulowania w dowolnym momencie zapewniają dopasowanie abonamentów do własnych potrzeb. Ceny zaczynają się już od 4,99 zł.

Advertisement

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaki wpływ mają rosnące ceny energii na sektor MŚP rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Abramowiczem, rzecznikiem MŚP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji przemysłu w Polsce i Europie, zwłaszcza w branży automotive rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Małgorzatą Bieniaszewską, właścicielką firmy MB Pneumatyka oraz...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się osiągnąć tak dobre wyniki grupie kapitałowej TIM s.a. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Tokarczukiem, członkiem zarządu grupy...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki XTBPL rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Filipem Grankiem, prezesem XTPL s.a.

%d bloggers like this: